top of page

שיפור חווית לקוח באתרי   E-COMMERCE

מסע לקוח באתר e - commerce 2.jpg
WhatsApp Image 2021-08-16 at 19.24.22.jpeg

 

שיפור תהליכי מכירה באתר הוא חלק עיקרי מפעולות הקידום השוטפות שנעשות באתר לצורך שיפור מכירות.

כשאנו מעוניינים לשפר את תהליך המכירה מול הלקוח המונח יחס המרה הוא המונח שצריך להוביל אותנו.

מונח זה למעשה מתאר את היחס שבין מספר הגולשים אשר גלשו באתר שלנו, לבין מספר הגולשים שביצעו רכישה, או כל פעולה אחרת בה אנו מעוניינים (כמו מילוי טופס יצירת קשר).

בכדי לבדוק האם אתר מכירות באינטרנט מממש את מלוא הפוטנציאל, יש לבדוק מה יחס ההמרה באתר וכיצד ניתן לשפרו בעזרת תהליכי מכירה באתר.

שיפור יחס המרה כולל בתוכו מגוון פעולות שיווק, מחקר ואפילו ניתוח מעמיק של סטטיסטיקות הפעילות באתר.

 

 

כל אחד רוצה להגדיל את היקף המכירות באתר - איך עושים את זה?

 

עם העלייה המתמדת בכמות אתרי מכירות וחנויות מקוונות בשנים האחרונות, אין ספק כי מסחר אלקטרוני הוא העתיד של הקמעונאות. מומחים בתחום מעריכים כי חנויות פיזיות יהפכו עם הזמן לשילוב של חנויות פיזיות ומקוונות וכי כל חנות בעתיד תכלול גם אתר מכירות אינטרנטי – לשם העתיד הולך.

כיום בעזרת שימוש בטכנולוגיות ובתוכנות מתקדמות ניתן לשפר רבות כל אתר מכירתי בכדי לספק ללקוחות את התוצאות הטובות ביותר ועל ידי כך להגדיל את היקף המכירות באתר.

החנויות האינטרנטיות כיום מאפשרות לקנות כמעט הכל, בלחיצת כפתור ומבלי לצאת מהבית. אך על חוויית הלקוח להישמר ברמה גבוהה, על מנת שלקוחות ימשיכו להיכנס לאתר ולהזמין.

אז מה בעצם גורם לאתר מכירות להפוך לאתר מכירות מצליח ומהי הטכנולוגיה המתקדמת העומדת מאחורי אתרי המכירות המובילים?

 

לאחר בדיקה מעמיקה ערכתי עבורכם אסופה של הטכנולוגיות האחרונות בתחום הסחר האלקטרוני בעזרת מספר חברות מובילות בתחום הקמה, עיצוב ושיווק אתרי מכירות וחנויות אונליין, כדי שגם אתם תהיו מעודכנים במיטב המגמות המובילות בעולם ה- E-COMMERCE,

ביניהן: BSmart, QUATRO, e-shop ,Q-Biz  ו-Web3D.

 


 

BSmart
 

חברת מיקרוליין מערכות מחשבים ותוכנה בע"מ נוסדה בשנת 1985 כבית תוכנה לפיתוח יישומים עסקיים במגוון תחומים והיא החלוצה הישראלית בבניית חנויות באינטרנט. בשנת 2005, השיקה מיקרוליין את מערכת ה BSmart (ביסמרט) - פלטפורמה לפיתוח יישומי אינטרנט, בדגש על אתרי מסחר אלקטרוני.

מדובר בפיתוח כחול לבן המשלב בין תוכנת ה ERP הארגונית למערכות הניהול של אתר המכירות, הפלטפורמה ממצבת את האתר כ- One Stop Shop עבור הלקוח, בעזרת פתרון זה אין צורך לנהל נתונים בכמה מערכות הכל נשאב ממערכת ה ERP, תוך שמירה על תקני האבטחה הנדרשים.

אתר מכירות המבוסס על פלטפורמת  BSmart מקבל את כל הנתונים מתוכנות ה-ERP בארגון (תוכנות SAP, פריוריטי, גזית וריפון, חשבשבת ונוספות) לדוגמה: נתוני מלאי, קטלוג מוצרים, מחירים, מועדוני לקוחות  וכו'. כל הנתונים מעודכנים אונליין מתוכנת ה-ERP וכל פעולה הנעשית באתר מעודכנת במערכת ה-ERP מיד עם התרחשותה.

בנוסף, פלטפורמת BSMART כוללת תמיכה מובנית בכל תחום הSEO  (קידום אתרים). עובדה זו מאפשרת לאתרי לקוחותיה לטפס בתוצאות החיפוש האורגניות למקומות הראשונים בתחומי פעילותם.

האינטגרציה של התוכנה יחד עם אתר המכירות האלקטרוני מעצימה באופן משמעותי את יכולות האתר, את חווית הקניה של המשתמשים וכן את חווית הניהול של בעלי האתרים.

לצד הפתרונות לניהול אתרי המכירות של הרשתות הגדולות, מערכת BSmart מספקת פתרונות גם לעסקים קטנים. אתרים אלו מבוססים על תבניות מוסכמות עם הלקוח, שעל בסיסם נבנה האתר, כאשר מרביתם של האתרים לא מחובר למערכת הארגון ורוב תהליכי הקניה באתרים אלו מותאמים לקהל הרחב.

 

BSmart - פלטפורמה לבניית חנויות מצליחות באינטרנט

כתובת: מרכז תעשיות מדע, מת"מ, בחיפה

טלפון: 054-7995795

--------------------------------------------------------


 

 

QUATRO

בעולם המקוון של היום, אתרי מסחר אלקטרוני הם אחד הכלים החזקים והחיוניים של כל חברה המוכרת מוצרים ושירותים.

 

אחת השחקניות המובילות בעולם ה- E-Commerce היא חברת QUATRO, בבעלותם של יניב קנטור ומשה יגן, אשר מזה 12 שנה מקימה ומקדמת אתרי מסחר אלקטרוני ללקוחות מובילים בארץ במגוון רחב של תעשיות.

QUATRO ממצבת את עצמה בראש התחרות בזכות השילוב המנצח של צוות מפתחים, מעצבים, מאפיינים ואנשי שיווק בעלי וותק וניסיון בתחום, יחד עם תהליכים ומתודולוגיות עבודה ייחודיות לפרויקטים בתחום הסחר האלקטרוני.

 

המורכבות בבניית אתר מכירות גדול היא שמדובר במערכת מורכבת הכוללת אינטגרציה למערכות שונות, תהליכי אוטומציה, מסעות לקוח שונים ועוד. כמו בכל פרויקט מורכב יש צורך להתמודד עם אתגרים רבים ברמת הטכנולוגיה, ניהול הפרויקט, הממשקים ואינטגרציה, תוכן ועוד.

 צוות החברה פועל במקצועיות להבנת היעדים העסקיים הספציפיים של כל לקוח ומתאים את התהליכים, הכלים והטכנולוגיות המתקדמים והטובים ביותר להבטחת הצלחת הפרויקט.

מכיוון שבשנים האחרונות העולם פונה למסחר מקוון, אתר סחר הוא כלי חשוב וחיוני להתפתחות כל עסק. בחברה מלווים את הלקוחות גם לאחר ההשקה בהמשך פיתוח, שיווק והגדלת המכירות באתר על ידי בחינה קבועה ומדוקדקת של מצב האתרים שלהם בהשוואה להתקדמות הטכנולוגית העולמית, מעדכנים אותם בשינויים ובתוספות ומקדמים את האתרים.

לכל פרויקט מוצמד איש דיגיטל מנוסה שמנהל את הפרויקט ומלווה את הלקוח מכיוון ומדובר בתהליך מורכב שבנוי משירותים שונים: אסטרטגיה, אפיון טכני, עיצוב ממשק משתמש, ייעוץ מערכות מידע, לוגיסטיקה, ועוד.

ייחודיות החברה מתבטאת בכך שבראשית הדרך נעשית למידה והבנה מהו העסק ומיהו הלקוח, לאחר מיפוי העסק באופן מלא נכנסים לתהליך אפיון טכני מקיף למערכות (ERP, סליקה, הנהלת חשבונות, מחסנים, מועדוני לקוחות וכל סביבת העסק) כאשר בצד השני, מתקיים אפיון ממשק משתמש לאתר הסחר עצמו.

בהתאם למורכבות הזו, הבחירה בחברה מנוסה המתמחה בבניית אתרי Ecommerce יכולה לעשות את ההבדל בין תוצאות אפקטיביות ובין כישלון. הניסיון של החברה בתחום הזה הוא קריטי לתהליך הדורש ידע ושליטה בכל אחד מהשלבים בו, וכמובן, אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים כדי להגיע לתוצאות איכותיות.

 

חברת QUATRO

טלפון: 077-4556825

--------------------------------------------------------

 

Q-Biz | eCommerce Agency

חברת Q-Biz הוקמה לפני כחמש שנים על ידי אלירן מילוא, מנהל פיתוח שירותי האינטרנט בחברות תקשורת גדולות ומוכרות בעברו, אשר שימש גם כמנהל תחום המובייל וניהל את הפעילות של אחת החברות הגדולות בעולם בתחום מחקרי שוק.

Q-Biz מתמחה בהקמה, ניהול וקידום של חנויות מקוונות לעסקים קטנים ובינוניים. החברה מבצעת הקמה של חנויות אינטרנטיות על גבי פלטפורמת Shopify – המתקדמת בעולם בתחום, וכן אופטימיזציה (שיפור יחסי המרה והגדלת מכירות) לחנויות Shopify קיימות וקידום חנויות Shopify בשלל אמצעים.

בחברה מקימים ומנהלים אתרי סחר בעיקר לעסקים קטנים ובינוניים.
רבים מתוכם הם מותגי D2C (Direct to consumer) - חברות שמוכרות ישירות לצרכן הסופי ולמעשה 'מדלגות' על ערוצי ההפצה המסורתיים.

 

השירותים שהחברה מציעה כוללים הקמה של אתרי החנויות, ניהול שלהן בשוטף עם ביצוע אופטימיזציה יום יומית, וכן יצירה וניהול של קמפיינים פרסומיים, מתוך מטרה להגדיל את התנועה של קהלי יעד איכותיים לחנויות הללו.

היתרונות של Shopify רבים, וב- Q-Biz מובילים את התחום בישראל. מדובר בפלטפורמה עדכנית מאוד, גמישה וניתנת להתממשקות וחיבור עם כל התוכנות והאפליקציות הנדרשות כיום לאתר מכירות. היא מספקת 'Go to market' מהיר, ואין צורך 'להמציא את הגלגל' בעצמך, אלא להסתמך על כלי אמין, יציב ובטוח, המוכר בכל רחבי העולם.  Shopify היא חברה גלובלית גדולה אשר נסחרת בנאסד"ק, ומובילה בעולמות ה- Ecommerce בכל קנה מידה שהוא.

 

Q-Biz | eCommerce Agency

טלפון: 054-4444021

--------------------------------------------------------

 

e-shop

 

חברת e-shop פועלת מזה עשרים שנה באופן ייעודי בתחום ה-Ecommerce , והקימה לאורך השנים אלפי אתרי מכירות מקוונים לחברות ולארגוני גדולים וכן לעסקים קטנים ובינוניים, בהתאמה אישית.

מדובר בפלטפורמה מתקדמת היברידית אשר פותחה על ידי המובילים בתחומם כמערכת מתקדמת בקוד פתוח, המאפשרת לבעל עסק ולכל גורם אחר מטעמו (כגון מקדמי אתרים) להטמיע את הקודים הדרושים לקידום בכל דף במערכת האתר. כמו כן, לעבוד עם ספקי שירות חיצוניים ולהוסיף ווידג'טים ופיצ'רים נוספים בגמישות מרבית.

פלטפורמת e-shop כוללת עשרות ממשקים המותאמים למערכות חיצוניות: חברות סליקה, חברות שילוח, חברות המפעילות קופות רושמות, מערכות להנהלת חשבונות, ועוד, ואנו עמוק בתוך האקו-סיסטם הישראלי. כשבונים אתר מכירות מקוון בחירה הפלטפורמה היא החלטה קריטית, פעמים רבות הטכנולוגיה וממשק המנהל אינם מתאימים למה שהלקוח צריך או לשיטת העבודה שלו, ובמקרה זה נוצרת בעיה תפעולית שגורמת לבעל העסק לבזבז שעות רבות של עבודה.

לאחרונה פיתחה החברה תהליך רכישה ייחודי שמטרתו המרת גולשים לרוכשים, על מנת  לפשט את תהליך הרכישה ולהפוך אותו ליותר פשוט, נוח וקל  בכדי להשיג כמה שיותר המרות, בחלקו לדוגמא הוספה טכנולוגיה ששומרת פרטים זמניים של הלקוח כך שאם הוא יתחיל למלא טופס, ייצא מהעמוד ואז יחזור, הפרטים יופיעו שוב. הכל בכדי לא לאבד את הלקוח .

כיום e-shop היא החברה הגדולה בישראל להקמת אתרי מכירות עם כמות החנויות הגדולה ביותר".

 

e-shop

כתובת: פארק המדע, נס ציונה

טלפון: 08-9366633
-----------------------------------------

 

Web3D: בניית אתרי מכירות

Web3D עוסקת בתחום בניית האתרים עוד משנת 1997, תקופה שבה אנשים רבים כלל לא הכירו את המושג הזה או הבינו את החשיבות בהשקעה כזאת. לינה שניידרמן הקימה את החברה, שנחשבת לאחת החלוצים בתחום הזה בארץ ובעולם. כיום, החברה מציעה הרבה יותר משירותי בניית אתרים.

כחלק מניהול נכון של אתר מכירות מקפידים בבחברה לחבר את האתר למערכת ניהול המלאי (ERP) של החברה, אם קיימת כזאת, כמו גם למערכות CRM, מערכות הנהלת חשבונות או כל כלי אחר שהחברה עובדת איתו. כך ההזמנות נכנסות למערכות ומנוהלות באופן אוטומטי – עם כמה שפחות התערבות של העובדים – מה שמקל מאוד על הניהול בפועל ומשפר בצורה דרמטית את היעילות של החברה – בעיקר כלפי הלקוחות.

ב- Web3D מבינים היטב עד כמה האפיון הוא חיוני לבניית אתר מכירות מוצלח, ולכן כל הזמן בוחנים את המסע שהלקוח עובר בו וכל הזמן בודקים מה ניתן לשפר כדי להניע את הלקוח למכירה מוצלחת. לצורך כך בחברה מנתחים מפות חום, מאפיינים את התנגדויות הלקוחות – ומספקים להן מענה שיעצים את סיכויי המכירה. כל התהליך הזה מנוהל בחברה על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים ובעזרת מערכות מתקדמות שמתקשרות אחת עם השנייה – לצורך ניצול נתונים מקסימאלי.

דרך פעילות זו,  מהווה Web3D את השלוחה הדיגיטלית של אותן חברות ומסייעים בכל מה שיידרש להן כדי לנהל פעילות מוצלחת ברשת.

 

Web3D

כתובת: מגדלי עזריאלי, שדרות נים 2, ראשון לציון

טלפון:  03-3722230
-----------------------------------------------------------

 

לסיכום, כשחברות ניגשות להקים אתרי מכירות לטובת אפיק הכנסה נוסף 

ישנן כמה טעויות קריטיות שחוזרות על עצמן שוב ושוב.

במקרים רבים, מקבלי ההחלטות בוחרים להשתמש בתבנית מוכנה,

שכבר עובדת אצל אחרים, ובטוחים שתעבוד גם בשבילם אבל לא תמיד זו

הבחירה הנכונה.

בדיוק כמו שלא מעתיקים עיצוב קיים של חנות פיזית רק כי היא עבדה לאחרים – כך גם באינטרנט חשוב לייצר אתר שהוא למעשה חנות דיגיטלית ייחודית ושונה – שתתאים באופן ספציפי לקהל הלקוחות ולסוג המוצר שרוצים למכור. לכל עסק יש את האופי הייחודי שלו – ולכן לפני שבכלל מתחילים לבנות חנות וירטואלית, חשוב לבצע אפיון קפדני כדי להבין מהו האופי הזה ואיך להתאים פתרון עם ערך מוסף שיבליט אותו ויגדיל את המכירות.

חשוב להבין כי אתר מכירות באינטרנט או אתר שיווקי, תמיד יכול להשתפר ולהיות "מזמין" יותר, כאשר היתרון הגדול בתהליכי מכירות באינטרנט הוא בכך שהכל מדיד וכמית.

בעזרת תוכנות לניתוח תנועת גולשים באתר תוכלו לעקוב אחר כל שינוי בתנועת הגולשים ולבדוק באם התוצאות מספקות אתכם.
 

תוכנות סטטיסטיקה יעילות אמורות לספק נתונים מהימנים וברורים עבור כל פעולה ופעולה שביצעו הגולשים באתרכם,
או בדרך אליו כאשר מנתונים אלו ניתן להסיק מסקנות רבות, לשפר את האתר ולהשתפר בעיני הלקוח. 

בהצלחה!

fd9f61f3-41d5-41fb-94f2-b528f48f260c.jfif
bottom of page